You are currently viewing Dlaczego świece sojowe są lepsze od parafinowych?

Dlaczego świece sojowe są lepsze od parafinowych?

Świece zawierają w sobie pewien rodzaj magii, która sprawia, że trudno nam się im oprzeć. Czasem zaledwie kilka migoczących płomieni może natychmiast przekształcić nudny i pozbawiony życia pokój w klimatyczny zakątek i stworzyć w nim relaksującą atmosferę, która oczyści umysł i uspokoi duszę.
Jeśli martwisz się wdychaniem toksycznych oparów podczas spalania świec, niekoniecznie musisz przestawić się jedynie na neony, czy lampki ledowe. Świece na bazie soi oferują miękkie, naturalne oświetlenie bez dymu i szkodliwych substancji.

Jakie są inne zalety świec sojowych?

1. Świece sojowe są wytwarzane naturalnie

Świece sojowe są wytwarzane naturalnie z wosku sojowego, czyli przetworzonej formy oleju sojowego. Wosk sojowy powstaje przez zmiażdżenie soi i uwodornienie ekstrahowanego oleju, powodując jego zestalenie się w temperaturze pokojowej i utworzenie konsystencji woskowej. Ponieważ wosk sojowy jest wytwarzany z oleju sojowego, wosk jest rodzajem naturalnego oleju roślinnego. Dodatkowo jest w 100% wegański i nie zawiera w sobie produktów pochodzenia zwierzęcego.

2. Świece sojowe są nietoksyczne

Świece na bazie wosku sojowego są nie tylko produktem naturalnym i odnawialnym, ale emitują znacznie mniej sadzy niż zwykłe świece parafinowe oraz nie uwalniają toksyn do powietrza. Świece sojowe są bardziej przyjaznym dla środowiska wyborem.  Zdrowym dla ludzi i zwierząt domowych. Bez obaw mogą korzystać z ich zapachu i piękna nawet kobiety w ciąży, czy alergicy!

3. Świece sojowe palą się dłużej

Świece sojowe są generalnie droższe, palą się jednak znacznie wolniej. Czasem aż do 50% dłużej niż zwykłe świece, co czyni je bardziej opłacalną opcją w perspektywie długoterminowej.
Świece sojowe są znane z tego, że spalają się równomiernie, pozostawiając niewielki lub żaden nadmiar wosku po bokach słoika. Wykorzystujesz więc cały produkt, do końca!

4. Świece sojowe mają dłużej trwały zapach

Ponieważ świece sojowe palą się wolniej i dłużej niż zwykłe świece, ich zapach stopniowo uwalnia się z czasem, wypełniając pomieszczenie silnym i trwałym aromatem. Świece sojowe mogą być aromatyzowane przy użyciu naturalnych olejków eterycznych lub związków aromatycznych lub kombinacji obu w zależności od konkretnego zapachu.

_____

Wszystkie świece Anahata Candles tworzę wyłącznie na bazie wosku sojowego oraz naturalnych olejków. Są bezpieczne dla zwierząt, kobiet w ciąży i niemowląt. Nietestowane na zwierzętach i w 100% wegańskie. To dobry wybór dla wszystkich, którzy dbają o środowisko i chcą cieszyć się pięknym zapachem na dłużej!

Dodaj komentarz